1911

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Ειρήνη Καλογερή Ταμίας, Ειρήνη Νικολαΐδου Γενική Γραμματεύς.

Καλλιρρόη Παρρέν Φιλολογικού (Γενική), Άννα Αποστολάκη Κλασσικής Φιλολογίας, Ελένη Αλεξανδρή και Βιργινία Σιμοπούλου Βιβλιοθήκης, Δέσποινα Βλαστού Μητέρων, Άννα Τριανταφυλλίδου Παιδαγωγών, Ανθή Βασιλειάδου Επιστημόνων, Νίνα Κρεστενίτου Ελληνικών Χορών, Νίνα Φωκά Μουσικού (Γενική) και Ωδικής Μουσικής, Ειρήνη Καλογερή Οργανικής Μουσικής, Ουρανία Βουγιούκα Ζωγραφικής και Γλυπτικής (Γενική), Ελένη Γεωργαντή Γλυπτικής, Ευανθία Εμπεδοκλή Οικονομικών, Αθηνά Σπηλιωτοπούλου Πειραιώς.

1914

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Δέσποινα Βλαστού και Αργυρώ Καλβοκορέση Αντιπρόεδροι, Ειρήνη Καλογερή Ταμίας, Ειρήνη Νικολαΐδου Γραμματεύς, Δάφνη Καλαποθάκη Γραμματεύς της αλληλογραφίας του εξωτερικού.

Καλλιρρόη Παρρέν Νεωτέρας Φιλολογίας, Άννα Αποστολάκη Κλασσικής Φιλολογίας, Ιωάννα Χριστοδούλου, Ειρήνη Αλεξανδρή και Θεοδώρα Ηπίτου Βιβλιοθήκης, Ανθή Βασιλειάδου Επιστημονικού, Ειρήνη Μαυρομμάτη και Αλεξάνδρα Μπαλτατζή Μητέρων, Άννα Τριανταφυλλίδου Παιδαγωγών, Ναταλία Μελά, Άννα Τριανταφυλλίδου και Γαλάτεια Καζαντζάκη Δεσποινίδων, Ουρανία Δούσμανη και Καλλιρρόη Παρρέν Ελληνικών Χορών, Μαρία Βάρναλη Ευρωπαϊκών Χορών, Δανάη Κύρου Εορτών, Νίνα Φωκά Φωνητικής Μουσικής, Ειρήνη Καλογερή Οργανικής Μουσικής, Ουρανία Βουγιούκα Καλλιτεχνικού, Μαρία Σκούφου Ζωγραφικής, Ελένη Γεωργαντή Γλυπτικής, Μαρία Νοταρά Ιματιοθήκης, Μαρία Μομφερράτου Μουσικού, Αθηνά Σπηλιωτοπούλου Πειραιώς.

1924

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Άννα Τριανταφυλλίδου και Ευφροσύνη Λούρου Αντιπρόεδροι, Ελένη Εμπεδοκλή Επίτιμη Αντιπρόεδρος, Ελένη Καλλιφρονά Ταμίας, Ειρήνη Νικολαΐδου Γενική Γραμματεύς, Μαρία Σωτηριάδου Ειδική Γραμματεύς.

Καλλιρρόη Παρρέν Νομοθετικού και Πολιτικής Χειραφετήσεως, Χριστίνα Λίτσα Εορτών, Παναγιώτα Πιστόλη Ελληνικών Χορών, Άννα Τριανταφυλλίδου και Μαρία Γρυπάρη Μητέρων και Παιδαγωγών, Καλλιρρόη Παρρέν και Άννα Αποστολάκη Γραμμάτων και Επιστημών, Ελένη Καλλιφρονά και Ελένη Αραβαντινού Φιλανθρωπικού και Προσφυγικού, Μαρία Σωτηριάδου Προσφυγικού Εργαστηρίου, Όλγα Παπαδημάκη Ζωγραφικής, Ελένη Γεωργαντή Γλυπτικής, Αγγελική Χατζημιχάλη Διακοσμητικής, Αγνή Καλογεροπούλου Δεσποινίδων και Βιβλιοθήκης, Ευφροσύνη Εμπεδοκλή, Παρασκευή Γλένη.

1929

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Άννα Τριανταφυλλίδου Αντιπρόεδρος.

Ευφροσύνη Λούρου Εορτών και Δεξιώσεων, Ειρήνη Νικολαΐδου Ηθών, Εθίμων και Εθνικών Παραδόσεων, Άννα Τριανταφυλλίδου Μητέρων και Παιδαγωγών, Ελένη Καλλιφρονά και Ελένη Αραβαντινού Φιλανθρωπικού και Προσφυγικού, Άννα Αποστολάκη Γραμμάτων και Επιστημών, Ελένη Γεωργαντή Γλυπτικής, Ευφροσύνη Εμπεδοκλή Οργανικής Μουσικής, Ελένη Ζούζουλα Παιδικής Αδελφοσύνης, Χριστίνα Λίτσα Ξένων και Διεθνούς Επικοινωνίας, Όλγα Παπαδημάκη Ζωγραφικής, Νίκη Πέρδικα Ιματιοθήκης, Παναγιώτα Πιστόλη Ελληνικών Χορών, Μαρία Σωτηριάδου Προσφυγικού Εργαστηρίου, Αθηνά Ταρσούλη Φιλολογικού, Καλλιρρόη Παρρέν Ειρήνης, Άννα Ψύλλα Κουκλών, Αγνή Καλογεροπούλου Δεσποινίδων, Μαρία Γερακάρη Οικοκυρικού, Κατίνα Μαρινάκη  Εκθέσεων, Ουρανία Αραπίδου, Μαρία Γρυπάρη, Σ. Μπέη, Ρόζα Ράδου, Παρασκευή Γλένη.

1932

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Άννα Τριανταφυλλίδου και Ευφροσύνη Λούρου Αντιπρόεδροι, Ειρήνη Νικολαΐδου Γραμματεύς, Αγνή Καλογεροπούλου Ειδική Γραμματεύς, Ελένη Καλλιφρονά Γενική Ταμίας.

Ελένη Αραβαντινού Οικονομικού, Ειρήνη Νικολαΐδου Ηθών, Εθίμων και Εθνικών Παραδόσεων, Ευφροσύνη Λούρου Εορτών και Δεξιώσεων, Παναγιώτα Πιστόλη Ελληνικών Χορών, Νίκη Πέρδικα Ιματιοθήκης, Άννα Ψύλλα Κουκλών, Μαρία Σωτηριάδου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Άννα Τριανταφυλλίδου Μητέρων και Παιδαγωγών, Ελένη Ζούζουλα Παιδικής Αδελφοσύνης, Καλλιρρόη Παρρέν Ειρήνης, Αθηνά Ταρσούλη Φιλολογικού, Αικατερίνη Κοτζιά Τύπου, Έλλη Αποσοστολίδη Διαλέξεων, Ευφροσύνη Εμπεδοκλή Οργανικής Μουσικής, Αργυρώ Γκίνη Χορωδίας, Αγνή Καλογεροπούλου Δεσποινίδων, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Βιβλιοθήκης, Χριστίνα Λίτσα Ξένων και Διεθνούς Επικοινωνίας, Άννα Αλευρά Επαρχιακών Παραρτημάτων.

1935

Καλλιρρόη Παρρέν Πρόεδρος, Ανθή Βασιλειάδου Επίτιμη Αντιπρόεδρος, Άννα Τριανταφυλλίδου και Ευφροσύνη Λούρου Αντιπρόεδροι, Ειρήνη Νικολαΐδου Γενική Γραμματεύς, Αγνή Διαμαντοπούλου Γραμματεύς, Ελένη Καλλιφρονά Ταμίας, Ελένη Κουμαντάρου και Άννα Αλευρά Κοσμήτορες, Ελένη Σαουνάτσου Έφορος Οικονομικoύ.

Άννα Τριανταφυλλίδου Ηθών και Εθνικών Παραδόσεων, Ευφροσύνη Λούρου Εορτών και Δεξιώσεων, Παναγιώτα Πιστόλη Χορών – Ρυθμικής Γυμναστικής, Κατίνα Μαρινάκη Ιματιοθήκης και Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Ελένη Ζούζουλα Παιδικής Αδελφοσύνης, Αθηνά Ταρσούλη Φιλολογικού, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Βιβλιοθήκης, Άννα Αποστολάκη Επιστημονικού, Όλγα Παπαδημάκη Καλλιτεχνικού, Μαρία Καλάρη Διακοσμητικών Τεχνών, Ελένη Γεωργαντή Γλυπτικής, Κατίνα Μαρινάκη Εκθέσεων, Έφη Εμπεδοκλή Οργανικής Μουσικής, Αργυρώ Γκίνη Χορωδίας, Ουρανία Αραπίδου Μητέρων και Παιδαγωγών, Μαρία Γερακάρη Οικοκυρικού, Αγνή Καλογεροπούλου Δεσποινίδων, Καλλιρρόη Παρρέν Ειρήνης, Άννα Αλευρά Επαρχιακών Παραρτημάτων.

1938

Καλλιρρόη Παρρέν Ισόβιος Πρόεδρος, Άννα Τριανταφυλλίδου Προεδρεύουσα Αντιπρόεδρος, Ειρήνη Νικολαΐδου Αντιπρόεδρος, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γραμματεύς, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Ελένη Καλλιφρονά Ταμίας, Ελένη Σαουνάτσου Έφορος Οικονομικού.

Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων, Αικατερίνη Κοτζιά Εορτών και Δεξιώσεων, Παναγιώτα Πιστόλη Χορών-Λαϊκής Ψυχαγωγίας, Κατίνα Μαρινάκη Ιματιοθήκης – Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Γερακάρη Φιλανθρωπικού, Ουρανία Αραπίδου Μητέρων-Παιδαγωγών, Κούλα Καλλιγά Παιδικής Αδελφοσύνης, Ιωάννα Δέστικα Δεσποινίδων, Όλγα Παπαδημάκη Καλλιτεχνικού,  Μαρία Βουκίδου και Μαρία Καλάρη Επαγγελματικής Τέχνης, Ευφροσύνη Εμπεδοκλή Μουσικού, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Αικ. Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Όλγα Βελλίνη Ειρήνης-Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Άννα Αλευρά Κοσμητείας.

1941

Άννα Τριανταφυλλίδου Πρόεδρος, Ειρήνη Νικολαΐδου και Αικατερίνη Κοτζιά Αντιπρόεδροι, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γραμματεύς, Ελένη Καλλιφρονά Ταμίας, Άννα Αλευρά Κοσμήτωρ, Ελένη Σαουνάτσου Έφορος Οικονομικού.

Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων, Ελμίνα Βότση Εορτών και Δεξιώσεων, Παναγιώτα Πιστόλη Χορών και Λαϊκής Ψυχαγωγίας, Μαρία Γερακάρη Φιλανθρωπικού, Μαρία Γρυπάρη Μητέρων και Παιδαγωγών, Κούλα Καλλιγά Παιδικής Αδελφοσύνης, Ιωάννα Δέστικα Δεσποινίδων, Ελένη Γεωργαντή Καλλιτεχνικού, Μαρία Βουκίδου και Μαρία Καλάρη Επαγγελματικής Τέχνης, Έφη Εμπεδοκλή Μουσικού, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Κατίνα Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Σοφία Γιαννοπούλου Τύπου, Κατίνα Μαρινάκη Ιματιοθήκης-Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Λέλα Λέλη Οικοτεχνίας, Άννα Στήβενς Ξένων, Πολυξένη Χαρδαλούπα Επιτροπής Μερίμνης Στρατιώτου.

1947

Άννα Τριανταφυλλίδου Πρόεδρος, Μαρία Μομφερράτου και Όλγα Βελλίνη Αντιπρόεδροι, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Καλλιρρόη Βαρβιτσιώτη Ειδική Γραμματεύς, Μαρία Σουλιώτη Γενική Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού.

Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων, Ελμίνα Βότση Εορτών, Ιωάννα Θάνου Χορών και Λαϊκής Ψυχαγωγίας, Κατίνα Μαρινάκη Ιματιοθήκης και Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Γερακάρη Φιλανθρωπικού, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Κούλα Καλλιγά Παιδικής Αδελφοσύνης, Αικ. Παπαφλέσσα Δανειστικής Βιβλιοθήκης, Άννα Στήβενς Ξένων, Λέλα Λέλη Οικοτεχνίας, Σοφία Γιαννοπούλου Οικοκυρικού, Ελένη Χρυσικού Μουσικού, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Μαρία Βουκίδου Επαγγελματικής Τέχνης, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Ελένη Γεωργαντή Καλλιτεχνικού, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου, Αικ. Κοτζιά Παραρτημάτων, Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων.

1950

Άννα Τριανταφυλλίδου Πρόεδρος, Μαρία Μομφερράτου και Μαρία Γερακάρη Αντιπρόεδροι, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Καλλιρρόη Βαρβιτσιώτη Ειδική Γραμματεύς, Μαρία Σουλιώτη Γενική Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού, Άννα Αλευρά Κοσμήτωρ.

Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων, Ελένη Γεωργαντή Καλλιτεχνικού, Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Ιωάννα Θάνου Χορών, Κατίνα Μαρινάκη Ιματιοθήκης, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Κατίνα Παπαφλέσσα Δανειστικής Βιβλιοθήκης, Ελένη Χρυσικού Μουσικού, Λέλα Λέλη Οικοτεχνίας, Κούλα Καλλιγά Παιδικής Αδελφοσύνης, Σοφία Γιαννοπούλου Οικοκυρικού, Ελένη Παπαχρίστου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Μαρία Βουκίδου Τέχνης, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Μαρία Γερακάρη Φιλανθρωπικού, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου.

1953

Άννα Τριανταφυλλίδου Πρόεδρος, Μαρία Μομφερράτου και Μαρία Γερακάρη Αντιπρόεδροι, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Ειδική Γραμματεύς, Μαρία Σουλιώτου Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού.

Άννα Τριανταφυλλίδου Εθνικών Παραδόσεων, Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Ιωάννα Θάνου Χορών, Ιματιοθήκης Κούλα Καλλιγά, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Κατίνα Παπαφλέσσα Δανειστικής Βιβλιοθήκης, Ελένη Γεωργαντή Καλλιτεχνικού, Ελένη Χρυσικού Μουσικού, Ελένη Λέλη Οικοτεχνίας, Ρίτσα Σερπιέρη Οικοκυρικού, Ελένη Παπαχρίστου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Μαρία Βουκίδου Τέχνης, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας Παιδιού, Μαρία Κιτριλάκη Παιδολογικής Μελέτης, Ελένη Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Παραρτημάτων, Άννα Αλευρά, Άννα Στήβενς, Χριστίνα Σταθάτου, Σοφία Χριστοδούλου, Μαρία Γερανιώτου, Ασπασία Ηλιάσκου.

1957

Άννα Τριανταφυλλίδου Πρόεδρος, Μαρία Μομφερράτου και Μαρία Γερακάρη Αντιπρόεδροι, Αγνή Διαμαντοπούλου Γενική Γραμματεύς, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Ειδική Γραμματεύς, Μαρία Σουλιώτου Γενική Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού.

Μάρθα Ρουσσέν Εθνικών Παραδόσεων, Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Ιωάννα Δεκάζου Εθνικών Χορών, Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών Κούλα Καλλιγά, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Αικατερίνη Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Ελένη Γεωργαντή Καλλιτεχνικού, Χαρίκλεια Λόντου Μουσικού, Φάνη Γερομίχα Οικοτεχνίας, Ρίτσα Σερπιέρη Οικοκυρικού, Ιφιγένεια Πεντζοπούλου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας Παιδιού, Ελένη Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Ασπασία Ηλιάσκου Ξένων και Διεθνούς Πνευματικής Επικοινωνίας, Μαρία Κιτριλάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Παραρτημάτων.

1960

Μαρία Μομφερράτου Πρόεδρος, Αγνή Διαμαντοπούλου και Ασπασία Ηλιάσκου Αντιπρόεδροι, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γενική Γραμματεύς, Λίλα Καρανικόλα Γραμματεύς, Φωφώ Καλλιανέση Γενική Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού.

Μάρθα Ρουσσέν Εθνικών Παραδόσεων, Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Ιωάννα Γενναροπούλου Εθνικών Χορών, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Κατίνα Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Χαρίκλεια Λόντου Μουσικού, Ιφιγένεια Πεντζοπούλου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Μομφερράτου Φιλολογικού, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας Παιδιού, Ελένη Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Ασπασία Ηλιάσκου Ξένων και Διεθνούς Πνευματικής Επικοινωνίας, Μαρία Κιτριλάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Παραρτημάτων, Ρίτσα Σερπιέρη Γραφείου.

1963

Χρυσούλα Καλλία Πρόεδρος, Αγνή Διαμαντοπούλου και Ασπασία Ηλιάσκου Αντιπρόεδροι, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γενική Γραμματεύς, Λίλα Καρανικόλα Γραμματεύς, Φωφώ Καλλιανέση Γενική Ταμίας, Γεωργία Θαλασσινού Έφορος Οικονομικού.

Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Ιωάννα Γενναροπούλου Εθνικών Χορών, Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν, Ιφιγένεια Πεντζοπούλου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Τζένη Αργυρού Καλλιτεχνικού, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Κατίνα Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Χαρίκλεια Λόντου Μουσικού, Σοφία Σαββίδου Φιλολογικού, Μαρία Μαντζίνη Δεσποινίδων, Χρυσούλα Καλλία Τύπου, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας Παιδιού, Ελένη Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Φάνη Γερομίχα Οικοτεχνίας, Ασπασία Ηλιάσκου Διεθνούς Πνευματικής Επικοινωνίας, Μαρία Κιτριλάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Λυκείων επαρχιών και εξωτερικού, Ρίτσα Σερπιέρη Γραφείου, Νίνα Αιλιανού, Χρυσή Κατσάμπα, Άννα Κριτσέλη, Σίτσα Μέγα.

1968

Χρυσούλα Καλλία Πρόεδρος, Αγνή Διαμαντοπούλου και Ασπασία Ηλιάσκου Αντιπρόεδροι, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γενική Γραμματεύς, Λίλα Καρανικόλα Γραμματεύς, Φωφώ Καλλινανέση Γενική Ταμίας, Άννα Κριτσέλη Έφορος Οικονομικού.

Κάκια Ορλώφ Εορτών και Δεξιώσεων, Τζένη Αργυρού Καλλιτεχνικού, Ποθούλα Καψαμπέλη Εθνικών Χορών, Χαρίκλεια Λόντου Μουσικού, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου, Σοφία Σαββίδου Φιλολογικού, Κατίνα Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Χρυσούλα Καλλία Τύπου, Ξανθή Μάνου Μητέρων και Παιδαγωγών, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας του Παιδιού, Τότα Βαληνάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Ασπασία Ηλιάσκου Διεθνούς Πνευματικής Επικοινωνίας, Λελέ Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Χρυσούλα Καλλία Δεσποινίδων, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Παραρτημάτων, Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Ρίτσα Σερπιέρη Γραφείου, Κατίνα Παπαφλέσσα Διευθύνουσα Σύμβουλος της Διαρκούς Εκθέσεως.

1972

Χρυσούλα Καλλία Πρόεδρος, Αγνή Διαμαντοπούλου και Ασπασία Ηλιάσκου Αντιπρόεδροι, Ρίτσα Βαρβιτσιώτη Γενική Γραμματεύς, Λίλα Καρανικόλα Γραμματεύς, Φωφώ Καλλινανέση Γενική Ταμίας, Άννα Κριτσέλη Έφορος Οικονομικού.

Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Τζένη Αργυρού Καλλιτεχνικού, Τότα Βαληνάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών, Ποθούλα Καψαμπέλη Εθνικών Χορών, Ρίτσα Κορομηλά Ηθικής Προστασίας του Παιδιού, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου, Χαρίκλεια Λόντου Μουσικού, Αικατερίνη Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Νίκη Παπαχρυσάνθου Μητέρων και Παιδαγωγών, Σοφία Σαββίδου Φιλολογικού, Ρίτσα Σερπιέρη Γραφείου, Λελέ Σκουζέ Ρυθμικής Αγωγής, Ιωάννα Γενναροπούλου, Ιωάννα Ζαΐμη, Βασιλική Παγουλάτου, Δανάη Αναστασοπούλου.

1976

Χρυσούλα Καλλία Πρόεδρος, Ασπασία Ηλιάσκου και Ιωάννα Ζαΐμη Αντιπρόεδροι, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Τζούλια Σταυροπούλου Γραμματεύς, Φωφώ Καλλιανέση Ταμίας, Άννα Κριτσέλη Έφορος Οικονομικού.

Άννα Αλευρά Κοσμητείας, Τότα Βαληνάκη Παρακολουθήσεως Εργαζομένου Παιδιού, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου Επαρχιακών Παραρτημάτων, Ποθούλα Καψαμπέλη Εθνικών Χορών, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου, Αικ. Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Νίκη Παπαχρυσάνθου Μητέρων και Παιδαγωγών, Σοφία Σαββίδου Φιλολογικού, Ευδοκία Βασιλοπούλου Εορτών και Δεξιώσεων, Ελευθερία Παπαπάνου Γραφείου, Ευδοκία Κουτσοχέρα, Δανάη Αναστασοπούλου, Άννα-Μαρία Ζαΐμη, Μαρία Βλάχου.

1980

Χρυσούλα Καλλία Πρόεδρος, Ιωάννα Ζαΐμη και Σοφία Σαββίδου Αντιπρόεδροι, Άννα Αλευρά Επίτιμη Αντιπρόεδρος, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Τζούλια Σταυροπούλου Ειδική Γραμματεύς, Ελένη Καζαμία Ταμίας, Ελένη Νέζου Έφορος Οικονομικού.

Σοφία Σαββίδου Φιλολογικού, Λίτσα Παπά-Μοτσενίγου Μουσικού, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης, Ποθούλα Καψαμπέλη Εθνικών Χορών, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Κατίνα Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου Επαρχιακών παραρτημάτων, Σοφία Βασιλοπούλου Εορτών και Δεξιώσεων, Έφη Μιχελή Διεθνούς Πνευματικής Επικοινωνίας, Αντιγόνη Ρηγινού Ηθικής Προστασίας Παιδιού, Νίκη Παπαχρυσάνθου Μητέρων και Παιδαγωγών, Ελένη Πασαλιάδου Ιστορίας Λυκείου, Βιργινία Καστάνια Καλλιτεχνικού, Ελευθερία Παπαπάνου Γραφείου, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Ζίκα Αλαμανή Ρυθμικής, Τότα Βαληνάκη Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Κατίνα Παπαφλέσσα Διευθύνουσα Σύμβουλος Οικοτεχνίας

1984

Ιωάννα Ζαΐμη Πρόεδρος, Σοφία Σαββίδου και Τότα Βαληνάκη Αντιπρόεδροι, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Α. Μαρκοπούλου Ειδική Γραμματεύς, Ελένη Νέζου Έφορος Οικονομικού, Αντιγόνη Ρηγινού Γενική Ταμίας.

Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης, Σοφία Βασιλοπούλου Εορτών και Δεξιώσεων, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου Επαρχιακών Παραρτημάτων, Βιργινία Καστάνια Καλλιτεχνικού, Ποθούλα Καψαμπέλη Εθνικών Χορών, Λούλα Κωνσταντινίδου Φιλολογικού, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Λίτσα Μοτσενίγου-Παπά Μουσικού, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Ελευθερία Παπαπάνου Γραφείου, Αικατερίνη Παπαφλέσσα Βιβλιοθήκης, Νίκη Παπαχρυσάνθου Μητέρων και Παιδαγωγών, Ελένη Πασαλιάδου Ιστορίας Λυκείου, Άννα Αλευρά, Τζούλια Σταυροπούλου, Ιωάννα Παπαντωνίου, Άννα-Μαρία Ζαΐμη, Κατερίνα Κορρέ, Ελένη Καζαμία.

1988

Τότα Βαληνάκη Πρόεδρος, Ιωάννα Ζαΐμη, Σοφία Σαββίδου Αντιπρόεδροι, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Αντιγόνη Ρηγινού Γενική Ταμίας, Μάρω Μαρινοπούλου Ειδική Γραμματεύς, Ελένη Νέζου Έφορος Οικονομικού.

Κατερίνα Κορρέ-Ζωγράφου Εθνικών Παραδόσεων, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Ιματιοθήκης Εθνικών Ενδυμασιών Άννα Παπαμιχαήλ-Κουτρούμπα Εθνικών Χορών, Μαίρη Ρομπόκου Μητέρων και Παιδαγωγών, Μαλβίνα Καζακοπούλου Ηθικής Προστασίας του Παιδιού, Ελένη Βαχάρη Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου Παραρτημάτων, Μαρία Θεωνά Απόδημου Ελληνισμού, Λούλα Κωνσταντινίδου Φιλολογικού, Λιλή Μάρδα Βιβλιοθήκης, Ιωάννα Ζαΐμη Τύπου,  Άννα-Μαρία Ζαΐμη Πνευματικής Επικοινωνίας, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Αικατερίνη Παπαφλέσσα Οικοτεχνίας, Λίτσα Μοτσενίγου-Παπά Μουσικού, Βιργινία Καστάνια Καλλιτεχνικού, Έφη Φράγκου Ρυθμικής, Σοφία Βασιλοπούλου Εορτών και Δεξιώσεων, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Μαρία Παπαπετροπούλου Γραφείου, Ελένη Μπόμπου-Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου.

1992

Τότα Βαληνάκη Πρόεδρος, Ιωάννα Ζαΐμη Α΄ Αντιπρόεδρος, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Β΄ Αντιπρόεδρος, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Αντιγόνη Ρηγινού Γενική Ταμίας, Ελένη Νέζου Έφορος Οικονομικού, Μαρία Πασσά-Κώτσου Ειδική Γραμματεύς.

Ρένα Λουτζάκη Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχείου, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Εθνικών Ενδυμασιών, Ελένη Τσαλδάρη Εθνικών Χορών, Ελένη Βαχάρη Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου Παραρτημάτων, Ζαννέτ Κυδωνιάτη Απόδημου Ελληνισμού, Λούλα Κωνσταντινίδου Φιλολογικού, Λιλή Μάρδα Βιβλιοθήκης, Άννα-Μαρία Ζαΐμη Διεθνών Σχέσεων, Αμαλία Μάρκατζη Δημοσίων Σχέσεων, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Πόπη Ηλιοπούλου Οικοτεχνίας, Λίτσα Μοτσενίγου Μουσικού, Μαριλένα Κουκουλίθρα-Χαρισσοπούλου Καλλιτεχνικού, Έφη Φράγκου Ρυθμικής Αγωγής, Χαριτίνη Γιγάντε, Εορτών και Δεξιώσεων, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Μαρία Παπαπετροπούλου Γραφείου, Ελένη Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου.

1996

Τότα Βαληνάκη Πρόεδρος, Ιωάννα Ζαΐμη Επίτιμη Πρόεδρος, Ελένη Τσαλδάρη Α΄ Αντιπρόεδρος, Ελένη Νέζου Β΄ Αντιπρόεδρος και Έφορος Οικονομικού, Ιωάννα Γενναροπούλου Γενική Γραμματεύς, Αντιγόνη Ρηγινού Γενική Ταμίας, Μαρία Παπαμάρκου Ειδική Γραμματεύς.

Μαριλένα Κουκουλίθρα Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχείου, Αλεξάνδρα Βασσενχόβεν Εθνικών Ενδυμασιών, Ελένη Τσαλδάρη Εθνικών Χορών, Ελένη Βαχάρη Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Μαρία Κώτσου Παραρτημάτων, Ζανέτ Κυδωνιάτη Απόδημου Ελληνισμού, Λούλα Κωνσταντινίδου Φιλολογικού, Λιλή Μάρδα Βιβλιοθήκης, Άννα Μαρία Ζαΐμη Διεθνών Σχέσεων, Αμαλία Μάρκατζη Δημοσίων Σχέσεων, Αθηνά Λαμέρα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Πόπη Ηλιοπούλου Οικοτεχνίας, Λίτσα Μοτσενίγου-Παπά Μουσικού, Έφη Φράγκου Καλλιτεχνικού, Μαρία Χορς Ρυθμικής Αγωγής, Χαριτίνη Γιγάντε Εορτών και Δεξιώσεων, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Μαρία Παπαπετροπούλου Γραφείου, Ελένη Μπόμπου-Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου, Σάσα Αρκουμάνη Κοσμητείας Μεγάρου Αντωνοπούλου, Χρυσούλα Θεοφανοπούλου, Γαβριέλλα Τζαβάρα.

2000

Ελένη Τσαλδάρη Πρόεδρος, Τότα Βαληνάκη Επίτιμη Πρόεδρος, Ιωάννα Γενναροπούλου Α΄ Αντιπρόεδρος, Ελένη Νέζου Β΄ Αντιπρόεδρος και Έφορος Οικονομικού, Τζούλια Αρεταίου Γενική Γραμματεύς, Μαρία Παπαμάρκου Γενική Ταμίας, Σοφία Σαλαπάτα Ειδική Γραμματεύς.

Μαριλένα Κουκουλίθρα Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχείου, Ιωάννα Παπαντωνίου Εθνικών Ενδυμασιών, Αμαλία Μάρκατζη Εθνικών Χορών, Ελένη Βαχάρη Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Μαρία Κώτσου Παραρτημάτων, Ζανέτ Κυδωνιάτη Απόδημου Ελληνισμού, Άδα Τσούμπελη Φιλολογικού, Μάρω Ζαχαράκη Βιβλιοθήκης, Άννα Μαρία Ζαΐμη Διεθνών Σχέσεων. Κατερίνα Δασκαλάκη Δημοσίων Σχέσεων, Θούλα Βαλάτα Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Πόπη Ηλιοπούλου Οικοτεχνίας, Μάρω Ματσανιώτη Μουσικού, Έφη Φράγκου Καλλιτεχνικού, Μαρία Χορς Ρυθμικής Αγωγής, Γαβριέλλα Τζαβάρα Εορτών και Δεξιώσεων, Κάκη Νούσια Κοσμητείας, Μαρία Παπαπετροπούλου Γραφείου, Ελένη Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου, Σοφία Σαλαπάτα Κοσμητείας Μεγάρου Αντωνοπούλου, Νένα Μαυρομμάτη Περιβάλλοντος, Πέννυ Σακκοπούλου.

2004

Eλένη Tσαλδάρη Πρόεδρος, Τότα Βαληνάκη Επίτιμη Πρόεδρος, Iωάννα Γενναροπούλου A΄Aντιπρόεδρος, Eλένη Nέζου B΄Aντιπρόεδρος, Tζούλια Aρεταίου Γεν. Γραμματεύς, Mαρία Παπαμάρκου Γεν. Tαμίας, Θούλα Bαλάτα Έφορος Oικονομικού, Kατερίνα Δασκαλάκη Eιδική Γραμματεύς.    

Ελένη Τσαλδάρη Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχέιου,  Μαριλένα Κουκουλίθρα Εθνικών Ενδυμασιών, Αμαλία Mάρκατζη Eθνικών Xορών, Xριστίνα Σπηλιωτοπούλου Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Μαρία Κώτσου Παραρτημάτων και Απόδημου Ελληνισμού, Μαρία Καλυτεράκη Φιλολογικού, Σοφία Σαλαπάτα Βιβλιοθήκης, Άννα Μαρία Ζαίμη Διεθνών Σχέσεων, Κατερίνα Δασκαλάκη Δημοσίων Σχέσεων, Εύη Καρασαββίδου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Πόπη Ηλιοπούλου Οικοτεχνίας, Μάρω Ματσανιώτη Μουσικού, Έφη Φράγκου Καλλιτεχνικού, Μαρία Χορς Ρυθμικής Αγωγής, Γαβριέλλα Τζαβάρα Εορτών και Δεξιώσεων, Έφη Μαλάμου Κοσμητείας, Μάρω Ζαχαράκη Γραφείου, Ελένη Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου, Σούλα Σπαθάρη Κοσμητείας Μεγάρου Αντωνοπούλου, Αθηνά Συναρέλλη Περιβάλλοντος

2008

Eλένη Tσαλδάρη Πρόεδρος, Τότα Βαληνάκη Επίτιμη Πρόεδρος, Μαρία Κώτσου-Πασσά A΄Aντιπρόεδρος, Αμαλία Mάρκατζη B΄Aντιπρόεδρος, Tζούλια Aρεταίου Γεν. Γραμματεύς, Κατερίνα Πολυδώρου Γεν. Tαμίας, Θούλα Bαλάτα Έφορος Oικονομικού, Μαριλένα Κουκουλίθρα Eιδική Γραμματεύς.    

Αθηνά Συναρέλλη Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχέιου,  Μαριλένα Κουκουλίθρα Εθνικών Ενδυμασιών, Αμαλία Mάρκατζη Eθνικών Xορών, Έφη Πετρέα Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Μαρία Κώτσου Παραρτημάτων και Απόδημου Ελληνισμού, Μαρία Καλυτεράκη Φιλολογικού, Σοφία Σαλαπάτα Βιβλιοθήκης, Άννα Μαρία Ζαίμη Διεθνών Σχέσεων, Κατερίνα Δασκαλάκη Δημοσίων Σχέσεων, Εύη Καρασαββίδου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Ελπίδα Λεούση Οικοτεχνίας, Μαλβίνα Αποστολίδου Μουσικού, Έφη Μαλάμου Καλλιτεχνικού, Μαρία Χορς Ρυθμικής Αγωγής, Γαβριέλλα Τζαβάρα Εορτών και Δεξιώσεων, Έφη Μαλάμου Κοσμητείας, Μάρω Ζαχαράκη Γραφείου, Ελένη Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου, Σούλα Σπαθάρη Κοσμητείας Μεγάρου Αντωνοπούλου, Μάγδα Ανδρουτσοπούλου Περιβάλλοντος, Mαρία Παπαμάρκου.

2012

Eλένη Tσαλδάρη Πρόεδρος, Μαρία Κώτσου-Πασσά A΄Aντιπρόεδρος, Αμαλία Mάρκατζη B΄Aντιπρόεδρος, Tζούλια Aρεταίου Γεν. Γραμματεύς, Κατερίνα Πολυδώρου Γεν. Tαμίας, Θούλα Bαλάτα Έφορος Oικονομικού, Μαριλένα Κουκουλίθρα Eιδική Γραμματεύς.    

Αθηνά Συναρέλλη Εθνικών Παραδόσεων και Λαογραφικού Αρχέιου,  Μαριλένα Κουκουλίθρα Εθνικών Ενδυμασιών, Μαρία Κώτσου Eθνικών Xορών, Έφη Πετρέα Προβλημάτων Γυναίκας και Παιδιού, Mαρία Παπαμάρκου Παραρτημάτων,  Τίνα Αθανασιάδου Απόδημου Ελληνισμού, Μαρία Καλυτεράκη Φιλολογικού, Σοφία Σαλαπάτα Βιβλιοθήκης, Άννα Μαρία Ζαίμη Διεθνών Σχέσεων, Κατερίνα Δασκαλάκη Δημοσίων Σχέσεων, Εφη ΜΑρδιτσοπούλου Εργαστηρίου Εθνικών Ενδυμασιών, Ελπίδα Λεούση Οικοτεχνίας, Μαλβίνα Αποστολίδου Μουσικού, Έφη Μαλάμου Καλλιτεχνικού, Μίτση Μομφερράτου Ρυθμικής Αγωγής, Γαβριέλλα Τζαβάρα Εορτών και Δεξιώσεων, Γαβριέλλα Τζαβάρα Κοσμητείας, Μάρω Ζαχαράκη Γραφείου, Ελένη Πρωτοπαπά Ιστορικού Αρχείου, Σοφία Σαλαπάτα Κοσμητείας Μεγάρου Αντωνοπούλου, Λεμονιά Παμφίλη Περιβάλλοντος, Μάγδα Ανδρουτσοπούλου.