14/05/2019 - 25/05/2019
Άλλες Δράσεις & Εκδηλώσεις
Συμμετοχή του ΜΕΛΕ στη Διεθνή Ημέρα των Μουσείων 2019
![](/sites/default/files/styles/news_node/public/event/image/2022-12/1_Lyk190514_014cr.jpg?itok=B7fbi_Rd)
(αριστερά) Μαριλένα Αλιγιζάκη, “Mr. Ε. Hobsbawm”, Βίντεο, 2019. (δεξιά) Ζωή Σκλέπα, “Plus Léger (Ελαφρύτερο)”. Εγκατάσταση, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Highlights
Ηλέκτρα Σταμπούλου, “The Vice-consul, the Three Marias, the Ironsmith and the Shoemaker (Ο Υποπρόξενος, οι Τρεις Μαρίες, ο Σιδεράς και ο Υποδηματοποιός”. Εγκατάσταση, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Όλγα Ευαγγελίδου, “κουτί ισορροπίας: "μακιγιάζ". Eγκατάσταση, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Ηρακλής Κοπίτας, “Turning Inside Out. This is what Athens is all about”. Εγκατάσταση, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Αλεξάνδρα Αναγνωστοπούλου,”They'll be here in ten minutes”. Eγκατάσταση, 2019. Υλικά: λευκά βαμβακερά γυναικεία πουκάμισα, τρίχες από μαλλιά γυναικών. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Γιάννης Δελαγραμμάτικας, “Όταν ο Γασπαράκης Δελ(λ)αγραμμάτικας πρόσφερε στον Joseph Pitton de Tournefort μισό αρνί, κρασί και αναψυκτικά”. Eγκατάσταση, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Ινώ Βαρβαρίτη, “Expédition scientifique de Morée (1829) – The observer and the observed”. Ψηφιακή εκτύπωση σε χαρτί, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.
Σοφία Γρηγοριάδου, “Μπεσαμέλ: ένα φωτοδοκίμιο σε 16 σουπλά”. Εγκατάσταση και Performance, 2019. Από την έκθεση «Ταξιδιωτικά σχόλια. Σύγχρονοι περιηγητές». Φωτογραφία: Studio Kominis.