25/04/2024
Φωτογραφίες από τη Χορευτική Παράσταση "Εις τον Αφρό της Θάλασσας"
![Φωτ. Studio Kominis Φωτ. Studio Kominis](/sites/default/files/styles/news_node/public/news/image/2024-04/01%20%CE%95%CE%B9%CF%82%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%B1%CF%86%CF%81%CF%8C%20240408_1930cr%20%282%29.jpg?itok=O8RAo-Ue)
Φωτ. Studio Kominis
Στις 8 Απριλίου 2024 η Χορευτική Ομάδα του Λυκείου των Ελληνίδων παρουσίασε στο Christmas Theater χορούς και τραγούδια των Επτανήσων, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 160 χρόνων από την Ένωση των Επτανήσων με την Ελλάδα.
Η παράσταση ήταν αφιερωμένη στον Λευτέρη Δρανδάκι, Καλλιτεχνικό Διευθυντή του ΛτΕ, που έφυγε από τη ζωή την 1η Φεβρουαρίου 2024 και τελούσε υπό την αιγίδα της Ένωσης Επτανησίων Ελλάδας.
Συμμετείχαν οι: Σπύρος & Μάκης Καραβιώτης, Γιώργος & Γιάννης Σκολαρίκης και η Μαριάνθη Λιουδάκη
Επιμέλεια Χορών: Αναστάσιος Πλίτσης
Επιμέλεια Μουσικού Συνόλου: Γιάννης Παυλόπουλος
Καλλιτεχνική Διεύθυνση Παραγωγής: Μιχάλης Κουμπιός