27/02/2024
Η Χορευτική Ομάδα του ΛτΕ στο Christmas Theater
!["Εις τον Αφρό της Θάλασσας" - Χορευτική Παράσταση στο Christmas Theater](/sites/default/files/styles/news_node/public/news/image/2024-02/%CE%95%CE%B9%CF%82%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%91%CF%86%CF%81%CF%8C%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%98%CE%AC%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%83%CE%B1%CF%82.jpg?itok=j4ZJetCp)
Χορευτική παράσταση «Εις τον Αφρό της Θάλασσας»
Τη Δευτέρα 8 Απριλίου 2024, στις 20.30, στο Christmas Theater, η Χορευτική Ομάδα του Λυκείου των Ελληνίδων θα παρουσιάσει χορούς και τραγούδια των Επτανήσων, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 160 χρόνων από την Ένωση των Επτανήσων με την Ελλάδα.
Η παράσταση είναι αφιερωμένη στον Λευτέρη Δρανδάκι, Καλλιτεχνικό Διευθυντή του ΛτΕ, που έφυγε από τη ζωή την 1η Φεβρουαρίου 2024 και τελεί υπό την αιγίδα της Ένωσης Επτανησίων Ελλάδας.