Τμήμα
Τμήμα Εφορείας Γραφείου
Λίγα λόγια
Βασικό μέλημα της Εφορείας Γραφείου είναι η τήρηση του Μητρώου των Μελών του σωματείου και η είσπραξη των συνδρομών τους, καθώς και η οργάνωση της ετήσιας Γενικής Συνέλευσης των Μελών.
Ιστορικό σύστασης
Η σύσταση του τμήματος έγινε το 1960 και πρώτη Έφορος εξελέγη η Ρίτσα Σερπιέρη, την οποία ακολούθησαν οι Ελευθερία Παπαπάνου, Μαρία Παπαπετροπούλου και Μάρω Ζαχαράκη. Έφορος σήμερα είναι η Λένα Παμφίλη.
![Ομιλία του Σαράντου Καργάκου στο ετήσιο τσάι του τμήματος Γραφείου το 2015 Ομιλία του Σαράντου Καργάκου στο ετήσιο τσάι του τμήματος Γραφείου το 2015](/sites/default/files/styles/paragraph_image_default/public/paragraph_image/image/2022-10/%CE%95%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%95%CE%99%CE%91%20%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%95%CE%99%CE%9F%CE%A5%20Lyk151201_029a.jpg?itok=lisoPUvm)
Ομιλία του Σαράντου Καργάκου στο ετήσιο τσάι του τμήματος Γραφείου το 2015
Δραστηριότητα
Στο πλαίσιο του θεσμού των «τεΐων» η Εφορεία διοργανώνει σε ετήσια βάση εκδηλώσεις με ποικίλη θεματολογία.